Váš nákupný košík je prázdny!

Jaromí Iginla zavesil na svoje korčule

31/07/2018 0
Po dlhej kariére, bývalý Boston Bruins krídelník Jarome Iginla odišiel. 22-ročný veterán zostúpi ako jeden z najlepších hráčov, ktorý nikdy nevyhrá Stanley Cup.
 
Jarmila Arthur-Leigh Adekunle Tig Junior Elvis Iginla nikdy nebude hrať v NHL znovu. 30. júla sa Jaromí Iginla vráti do Calgary a odišiel do dôchodku ako člen Calgary Flames. Iginla mal na konci svojej kariéry šálku kávy s Boston Bruins, keď sa zúfalo snažil vyhrať Stanley Cup. Žiaľ legenda nedokázala dosiahnuť spoločný cieľ všetkých hokejistov.
 
Iginla strávila 16 rokov v Calgary. Bol to tvár franšízy, ale bohužiaľ nikdy nebol oddelený od legitímneho kandidáta na Stanley Cup. Ako Iginla vo veku, vedel, že bude musieť opustiť Calgary, ak chce získať.
 
Boston Bruins a Pittsburgh Penguins súťažili o gólmana a Iginla skončila s pretekmi na Penguins. V nádhernom zápase udalostí Bruins porazili tučniakov na finálových stretnutiach východnej konferencie. Bruins skončil v finále Stanleyho pohára, ale Iginla si uvedomil, že môže vyhrávať v Bostone. Podpísal s Bruinsom nasledujúcu sezónu.
 
Iginla pokračovala v play-off. Zostavil 5 gólov a 2 asistencie. Bohužiaľ, Bruins boli eliminované v druhom kole play-off Montreal Canadiens.......