Váš nákupný košík je prázdny!

Sweep z Detroit Red Wings v roku 2003

03/01/2019 0
Rok 2003 je bežnejšie známy ako rok, kedy Anaheim Ducks takmer vyhral Stanley Cup. Cesta do finále Stanely Cupu však viedla Hockeytown priamo pred svojimi najväčšími súpermi.
 
Divoká rivalita medzi Anaheim Ducks a Detroit Red Wings sa začala dlho pred play-off v Stanleyho pohári v roku 2003. V skutočnosti začatie súperenia začalo už v ten istý deň, keď Mochej kačice v Anaheime prvýkrát vzali ľad.
 
Všetci poznáme príbeh. Detroit je na konci tretieho obdobia 7-1. Potom, obranca Red Wings, Steve Chiasson, udelil pokutu v treťom období, poslal Mighty Ducks na power play. Dallas Drake z Detroitu vyhral remízu a vyčistil puk na ľad.
 
Alexej Kasatonov skóroval ľadom, obsadil puk a odovzdal ho Anatolovi Semenovovi. V prekrásnom prehľade Semenov poslal puk dole na Troy Loney. Kapitán strelil puk do siete cez brankára Peter Ing, cez päť-jamku.
 
Anaheimský gól utopil ohlušujúci zvuk o tom, čo by bolo porážkou 7-2 v rukách Detroit Red Wings. Preto sa narodilo a prežilo prekrásne rivalstvo až do dňa, kedy sa Detroit Red Wings presťahovali do atlantickej divízie.
 
Súťaž medzi týmito tímami vyhrila ešte viac času pre play-off. V rokoch 1996 až 2002 sa Mighty Ducks kvalifikovali dvakrát do play-off. Obe cesty ich viedli priamo do Detroitu.