Váš nákupný košík je prázdny!

Čo sa Ian Mitchell vracia na vysoké školy pre Blackhawks

19/04/2019 0
Potom, čo zaostal v šampionáte Frozen Four s Denverom, pozornosť v Chicagu sa obrátila na vyhliadky obrancov Iana Mitchella a či by podpísal dohodu o vstupe s Blackhawks. Bolo to, ako keby to bolo len otázkou času, kým to urobí, ale ako dni ubehli, zdalo sa, že rastú špekulácie, že to tak nie je.
 
V stredu, Mitchell robil to oficiálne a oznámil svoje rozhodnutie vrátiť sa na vysokú školu pre jeho junior sezónu uvoľnením tohto vyhlásenia na internetových stránkach Denveru:
 
"V posledných dňoch od skončenia sezóny som mal možnosť premýšľať o roku a sezóne, ktorú náš tím mal. V tom čase mi bolo jasné, že som sa necítil pripravený na psychický alebo fyzický odchod z Denveru." Verím, že toto je pre mňa najlepšie miesto na to, aby som sa stal lepším hokejistom, a ako tím máme príležitosť urobiť v budúcom roku niečo veľmi zvláštne, rád by som poďakoval organizácii Chicago Blackhawks za to, že je taká podporná a rešpektujúca moje rozhodnutie zostať v škole a pokračovať v mojom rozvoji, teším sa na budúcu sezónu.
 
Čo to znamená pre Blackhawks?
 
Pre jedného, ​​okamžite eliminuje Mitchella z rovnice tvorby rozpisu 2019-20 otváracieho dňa, aj keď by mohol byť najpro-pripravenejší z troch najlepších vyhliadok Blackhawks defensemenov, ktorí sa zatiaľ neobjavili v NHL hre (Nicolas Beaudin a Adam Boqvist). Je to pravdepodobne múdry krok pre jeho dlhodobý vývoj.
 
Ale s Beaudinom a Boqvistom aj na tej istej lodi, pokiaľ možno potrebujú viac času na vývoj, je úplne možné, že všetky tri nebudú v NHL v budúcej sezóne. Čo je v poriadku. Blackhawks vždy kázali trpezlivosť, pokiaľ ide o vyhliadky rozvíjajúce sa vlastným tempom.
 
Ale dáva Blackhawks na pozíciu v nasledujúcej sezóne, kde by sa mohli rozbiť v niekoľkých mladých obrancoch naraz v závislosti od toho, kde sú v časovom harmonograme. Možno je to dobrý problém. Záleží tiež na počte dostupných bodov v rozpise, čo je rozhovor na iný deň.
 
Keď sa Mitchell vráti späť na vysokú školu, druhý výber v druhom kole (č. 57 celkovo) v roku 2017 posunul svoju spôsobilosť podpísať s Blackhawks na jar roku 2020. A áno, je príliš skoro začať sa pýtať, či by Blackhawks mohli stratí svoje podpisové práva, ak sa vráti na vysokú školu na seniorskú sezónu a rozhodne sa ísť do voľnej agentúry.
 
Kliknite tu pre stiahnutie nových MyTeams App NBC Sports! Získajte komplexné pokrytie vašich tímov a jednoducho prenášajte súbory Blackhawks na svojom zariadení.